wtorek, 16 września 2008

Podatek "piknikowy"

jak donosi Rzeczpospolita: "W 2009 roku zostanie wprowadzony podatek "piknikowy" od jednorazowych talerzyków, aby zmniejszyć produkcję odpadów - ogłosił minister stanu do spraw zrównoważonego rozwoju Jean-Louis Borloo.

Borloo wyjaśnił, że podatek zostanie zapisany w przyszłorocznej ustawie budżetowej i będzie dotyczył jedynie tych produktów, które nie podlegają recyklingowi.

Przewidywana wysokość podatku to 90 eurocentów od kilograma jednorazowych kubeczków lub talerzyków.

- Istnieje już podatek od substancji bardzo szkodliwych dla środowiska: detergentów, olejów i pestycydów. Przewiduje się objęcie podatkiem kolejnych produktów - jednorazowych talerzyków i sztućców - aby finansować recykling - powiedział minister.

Borloo przypomniał też, że we Francji corocznie powstaje aż 360 kg odpadów na osobę i dlatego tak ważne jest, aby tę ilość zmniejszyć.
"

---------------------------------------------------------

czekamy na kolejne podatki, kolejne obowiązkowe ubezpieczenia i kolejne "darmowe" usługi ze strony państwa

Brak komentarzy: